Nemusíte si kupovat drahou kabelku od Gucciho anebo šaty značky Versace, abyste vypadala stylově. Stačí pár levných kousků z výprodeje anebo second handu a můžete být šik během pár minut a klidně i na dalších pět let. Umění módy a stylu nespočívá v drahých značkách a kostrbatých tvarech, ale ve správné kombinaci oblečení, střihů a pochopitelně i barev. A o těch nesmrtelných a stále moderních barevných kombinací bude řeč.

Black´n´white jako klasika

Nesmrtelnost této barevné kombinace již předem zaručuje úspěch. Tyto dvě barvy spolu dokáží fungovat natolik, že sluší takřka každému typu osoby, ale i osobnosti. Popravdě se tímto stylem nedá vlastně nic zkazit, jelikož se hodí takřka na každou příležitost. Komu přijdou tyto dvě barvy zbytečně nudné, můžete je ozvláštnit, vždyť ne nadarmo se říká, že fantazii se meze nekladou. Nemusí se nutně jednat o černé kalhoty a bílé tričko, můžete vyzkoušet nespočet vzorů právě laděných do této neutuchající klasiky anebo zkrátka přidat např. v doplňcích ještě o barvu navíc. Výborně dokáže zafungovat červená, ať už rudá či světlejší. Pokud ovšem chcete být více při zemi a nechcete divočit, můžete volit doplňky také tmavě modré, šedé anebo béžové.

Jak kombinovat modrou?

Modrá patří vůbec k těm nejoblíbenějším barvám a zároveň i nejčastěji nošeným, když je přece jen i typickou barvou pro džíny. A právě proto ji nesmíme zapomenout zmínit. Pro ty, co ji milují, bude dobrou zprávou, že je kombinovatelná takřka se vším a naprosto úžasně může vypadat v kombinaci s hnědou. Jen si představte námořnicky modrý kabátek a hnědé kozačky a kabelku. Jedná se o jeden z barevných tipů, který taky nikdy neomrzí, a zároveň v něm nikdy nepřestřelíte. Oblíbený je zejména u mladších slečen, ale sluší v jakémkoliv věku.

Modrou také můžete perfektně kombinovat s červenou, ale zde je už třeba dávat pozor na druh odstínu. Stačí ale, když se budeme řídit jednoduchým pravidlem: tmavé k tmavému a světlé ke světlému. K tmavě modrým riflím bude určitě mnohem lépe vypadat rudý anebo vínový svetřík, než křiklavě červený. S modrou také rozhodně nedávejte dohromady oranžovou, tyto barvy jsou příliš rozličné na to, abyste je dokázali nějak esteticky sladit, a mohou způsobit daleko větší neduhy než špatné přípravky na akné, paraziti v lidském těle či echinokokóza.

Jak kombinovat ostatní barvy?

Když si nevíte rady s tím, k jaké barvě se která hodí, vsaďte na jistotu a zkombinujte ji s černou anebo popřípadě s bílou. Dvojbarevnost často bývá naprostým klíčem k jednoduchosti a kráse. Zároveň také vytvoříte outfit, který bude zajímavý a sladěný, ale zároveň se nebude jednat o vyšší stupeň výstřednosti.

Rádi bychom vás také upozornili, že je třeba dávat si pozor na neonové barvy. Většinou se hodí spíše k bílé, ale také i k černé, a třebaže jsou letos v módě, pokusit se je skombinovat s jinými typy barev může být někdy opravdu módní peklo.