Trápí vás celulitida anebo nadměrné množství tuku v určitých partiích? Zajímalo by vás, jak se tuky ukládají a co je způsobujte? To vám povíme v našem článku.

Tuky jsou nepřátelé řady lidí. Většina žen, ale i mužů s nimi neustále bojuje a netuší, jak na ně. Ukládání tuků a nadměrný růst do šířky můžeme ovlivnit i my sami. A to hned několika způsoby, díky kterým můžeme naše přibývání na váze nejen omezit, ale dokonce i zhubnout!

Jak bojovat proti nadbytečnému tuku?

  1. Tuky můžeme ovlivnit zdravým stravováním! Víte, co je to zdravé jídlo? Většina lidí si pod tímto pojmem představí ovoce a zeleninu. Může to být pravda, ale nemusí. Zdravé jídlo musí mít dvě základní vlastnosti, aby bylo zdravým a těmi je to, že musí tělu dodat dostatečné živiny, vitamíny a výživu pro kvalitní fungování. A druhým pravidlem je, že v těle nesmí zanechat žádný odpad, jelikož ten se hromadí v lymfatickém systému v podobě podkožního tuku.
  1. Tuky můžeme zničit pomocí vody! Ač to zní jako hloupost, je tomu skutečně tak. Díky tomu, že budete pít vodu, některé tuky budete moci jakoby rozpohybovat a odplavit. Čistá voda, ideálně s příměsí citrónu, se proto doporučuje pít zejména dopoledne, a má to také svůj důvod. V dopoledních hodinách naše tělo provádí očistu a stejně, jako se umýváme my, je třeba umýt i naše tělo zevnitř.
  1. Na tuky se jde nejlépe pohybem, což je všeobecně známo. Cvičením anebo sportem nezískáváme jen svaly, ale zrychlujeme jím i náš metabolismus, který je ke spalování tuků více než důležitý. Nejen že zrychlíme jeho chod, ba co víc i rozpohybujeme lymfatický systém a usazený odpad v podobě tuku v něm.

Jak funguje lymfatický systém?

Lymfatický systém má jakousi metaforickou podobu odpadních trubek, jelikož právě přes tuhle soustavu prochází odpadní látky a zbytky, které naše tělo již nepotřebuje, nevyužije, a tudíž nedokáže ani dále vyloučit. A právě proto je odpad usazen v podobě podkožního tuku, jako nepříjemné váčky a pomerančová kůže neboli celulitida. Pokud ovšem budeme pravidelně pít větší množství vody, a to zejména dopoledne, můžeme náš lymfatický systém rozpohybovat, a tak odpad pomalu, ale jistě začít splachovat z těla ven. K tomu nám ale pochopitelně pomůže i již jednou zmíněné zdravé stravování a pochopitelně i zmíněný pravidelný pohyb.

Jak je to s tukem, který se neusazuje pod kůží?

O podkožním tuku neboli také vnějším a o tom, co jej způsobuje, jsme si již řekli dost. Teď si něco povíme o vnitřním tuku, který je způsobem špatnou životosprávou, špatným životním stylem a pochopitelně také špatným stravováním se.

Vnitřní a zároveň tzv. viscerální tuk se nachází uvnitř naší dutiny břišní. Nahromadil se zejména kvůli naší nedbalosti a bude velmi obtížné se jej zbavit. Viscerální tuk je tuk, který se nám obaluje kolem orgánů a cév, které ucpává, což může vést k závažným zdravotním problémům, jako je např. vysoký krevní tlak, cukrovka, srdeční a mozkové příhody a o obezitě nemluvě.

Viscelární tuk je mnohem větší zlo, než tuk podkožní. Nestačí si jen občas zaběhat, pít hodně vody a omezovat se v jídelníčku. Na jeho zničení je třeba kompletně překopat denní režim a změnit životní styl dříve než ohrozí vaše zdraví, které je právě jen a jen ve vašich rukou…

Hubnutí a zdravé stravování není zprvu vůbec snadné, ale pevně věříme, že to zvládnete. Podpoříte tím nejen svůj vzhled, ale i zdraví. Budeme vám proto držet palce!