imunitaJste stále nemocní a myslíte si, že už se nejedná jen o smůlu na bacily? Jste náchylní na nemoci a myslíte, že už to není jen náhoda? V takovém případě ve čtení směle pokračujte….

Imunita je motor zdraví

Oslabená anebo dokonce zničená imunita je neduh a noční můra všech, kteří touží po silném a pevném a silném zdraví. Přece jen zdraví máme jen jedno, a proto je třeba o něj pečovat. Bohužel ale někdy už nepomůže jen nevyskytovat se v kontaktu s nemocnými anebo chodit teple oblečení. Existuje ovšem celá řada znaků, kterými se nám naše tělo snaží dát najevo, že naše obranyschopnost selhává…

Jak se imunita oslabí?

Hlavními obranáři jsou v našem těle bílé krvinky nebo leukocyty. Leukocyty v našem těle napadají vše, co pro naše tělo shledávají jako nebezpečné. Bezmilostně požírají a obalují veškeré infekce, které by nám mohly uškodit. Problém ale nastává ve chvíli, kdy je v našem těle těchto bojovníků nedostatek. V takovém případě totiž dochází k oslabení imunity anebo její celkové poruše. Jak na oslabenou imunitu se můžete dozvědět zde.

Projevy oslabené imunity

Pochopitelně nejčastějším projevem je samozřejmě častá nemocnost. Naše tělo je stálými nemocemi oslabováno a stálým bojem proti virům a bakteriím zcela jistě ještě více ztrácí na své přirozené síle. V případě, že v našim tělem zrovna necloumá nemoc, můžeme i tak pociťovat únavu a slabost. Vyskytuje se také malátnost, ale i nevolnost a výjimečně i problémy s tlakem a motání hlavy.

Další projevy oslabené imunity mohou být viditelné pouhým okem. Špatná obranyschopnost se také může projevovat i v podobě kožních defektů. Nemusí to být jen zarudlá vyrážka anebo ekzém. Ve většině případů se jedná i opary anebo afty, které se nejčastěji vyskytují v ústech, zejména na dásních či rtech, v některých případech i na jazyce. Řadě lidem také mohou popraskat samotné koutky rtů, většinou je tato nepříjemná záležitost dlouhodobější charakteru. A třebaže se spíše jedná o otravnou malichernost, než o postižení, které by přinášelo extrémní bolesti, nepodceňujte tuto drobnost, Popraskaná ústa do krve nejsou obvyklá, pokud venku není -20°C.

Dalším projev špatné obranyschopnosti bude vadit zejména ženám. Vzhledem k tomu, že je oslabené naše tělo oslabené, jsou oslabeny pochopitelně i naše vlasy a nehty. Může docházet k lámání a třepení nehtů, ale samozřejmě i vlasů. V nejhorším případě lze zaznamenat i nadměrné vypadávání vlasů, což nemusí být nutně alopecie, ale i porucha imunitního systému.

Jak řešit slabou imunitu?

Jedním z nejlepších a nejtradičnějších řešení je návštěva odborného lékaře. Ideálně imunologa, který vás důkladně vyřeší, a buď potvrdí anebo vyvrátí vaše domněnky o špatné obranyschopnosti.

Větší dilema ale nastává ve chvíli léčby. Existuje řada léků, většinou je to Ribomunyl a Wobenzin, které mají vrátit naší imunitě sílu zpět, ale většinou se bohužel jedná o zdlouhavou a drahou léčbu. Pro zdraví je ovšem třeba udělat cokoliv, jenomže se většinou jedna i o vyhozené peníze, jelikož léčba povětšinou ani nezabere.

Zkuste se proto obrátit na alternativní druh léčby oslabené imunity. Také nebudete vyléčeni okamžitě, ale jedná se zcela jistě o šetrnější a přírodnější způsob. A co je na něm nejlepší? Obejde se bez veškerých vedlejších a nežádoucích účinků! Podobně skvělý druh léčby nenajdete!