Trpíte alergiemi nebo astmatem? Máte věčně uspaný nos anebo vám z něj teče? Pravděpodobně trpíte alergickou rýmou a my vám můžeme ukázat, jak s ní bojovat…

O co se jedná?

Alergii lze mít v dnešní době skutečně na všechno. Někteří lidé trpí alergií i na dnešní dobu a jiní kýchají a smrkají. Pokud jste i vy alergik, pravděpodobně trpíte jedním ze symptomů civilizační choroby – alergickou rýmou.

Alergická rýma je jedním z nejčastějších projevů alergie jako takové a většinou mívá nemalou spojitost i s astmatem. Mezi všeobecné projevy alergické rýmy patří nosní neprůchodnost, čili ucpaný nos, svědění nosu i vnitřních sliznic, časté kýchání, hleny, vodnaté sekrece a pochopitelně také problémy horních cest dýchacích. Většina lidí si tak myslí, že je alergická rýma jen další otravný problém. Ve skutečnosti je ale alergická rýma zánětlivé onemocnění nosní sliznice, které s sebou může přinášet i dýchavičnost, ztrátu chuti k jídlu či ztrátu čichu.

Může se jednat o kombinované onemocnění?

Alergická rýma je často spojená i s dalšími nemocemi, jako již výše zmíněnými alergiemi a astmatem, ale často bývá spojována i se zánětem horních cest dýchacích, chřipkou anebo angínou. Alergická rýma je také velkou kamarádkou se zánětem očních spojivek, většinou se spolu projeví dokonce i ruku v ruce, čili zároveň. V některých případech ale může být alergická rýma obzvláště nebezpečná, a to zejména v případě, pokud se vyskytne společně se zánětem dutin anebo kombinovaně se zánětem středního ucha. Pokud se tak stane, s největší pravděpodobností čekejte následné zduření nosních mandlí.

Léčba alergické rýmy

Západní medicína by přestoupila na okamžitou léčbu antihistaminiky či antialergiky. Pokud by si doktoři nevěděli rady, zcela jistě by se přešlo na léčbu antibiotiky, čímž by možná odstranili problém, ale příčina, na jejichž základě alergická rýma vzniká, by i nadále přetrvávala.

A právě proto je třeba obrátit se trošku jinam, a to na druhou stranu – na východ. Tradiční čínská medicína nevidí problém jen v alergenu, který dává podmět k podráždění, ale v celém našem těle, určitém orgánu, který je nedokonalý a je podmětem provokován.

Tradiční čínská medicína rozlišuje v léčbě alergické rýmy především to, jestli se rovná o sezónní záležitost čí celoroční – to je hlavním vodítkem léčby. Pokud trpíme alergickou rýmou zejména na jaře či na podzim, jedná se o její akutní formu. Pokud ovšem máme problém s ucpaným rokem po celý rok, jedná se o klidovou formu. Tak či tak se v obou případech musí vyřešit zásadní problém, a tím je zevní vítr. Zevní vítr totiž podle tradiční čínské medicíny narušuje plíce a ledviny, které jsou díky němu na některé podměty citlivější – pochopitelně na alergeny. A proto je třeba zevní vítr odstranit, aby byla rovnováha jin a jang zcela vyvážená a plíce se posílily stejně jako ledviny.

Internet nabízí široký sortiment na zkrocení zevního větru a posílení jater a ledvin. Stačí se jen podívat. Tak důkladně hledejte! Je to přeci pro vaše zdraví.