Vydejte se s námi do samotného doupěte čínské přírody a poznejte mysteriózní rostlinu, jejíž účinky jsou známé již mnoha staletí. Dovolte nám ji představit…

Oč se jedná?

Rostlina zvaná jako Kustovnice čínská neboli Goji se stala nezbytnou součástí jídelníčku tradiční čínské medicíny a všech, kteří touží po plném a nezlomném zdraví. Nalézt ji můžeme pochopitelně v zemi alternativní medicíny, tedy v Číně, kde ji můžete poznat i pod dalšími jmenovitými ekvivalenty jako jsou rostlina dlouhověkosti či omlazující ovoce. Čerstvé plody Goji vzhledově připomínají šípek, sušená se pak velice podobá větším borůvkám načervenalého odstínu. Z plodů Kustovnice čínské se dá vytvořit mnoho léčivých podob, jako jsou např. čaje a odvary, ale většinou se doporučuje konzumovat buďto sušená anebo čerstvá. Její chuť je lahodná a sladká bez jakýchkoli hořkých či kyselých koncovek a dozvuků.

K čemu je Goji dobrá?

Kustovnice čínská není skvělá jen pro svou lehkou a nasládlou chuť, což je spíše její výhodou. Goji je známa především pro své blahodárné účinky, které jsou v tradiční čínské medicíně známy a využívány po dlouhá staletí.

Tradiční čínská medicína zastává názor, že účinků Goji si všimneme takřka okamžitě, neboť extrémním způsobem posiluje náš imunitní systém a jeho obranyschopnost. Dalšími účinky Kustovnice čínské bývá také to, že vyrovnává rovnováhu mezi plícemi a ledvinami, zklidňuje oheň a harmonizuje energetické dráhy, což pochopitelně napomáhá k dalšímu účinku Goji, kterým je to, že odstraňuje a bourá energetické blokády, které dělaly neplechu v ledvinových a plicních meridiánech. A právě tím nastoluje rovnováhu jin a jang v těle, což vede k následné tělesné, jak fyzické, tak i psychické harmonii, díky níž bude naše tělo bezproblémově fungovat.

Nejmysterióznějším účinkem Goji ovšem zůstává především to, že je receptem na dlouhověkost. Pokud se rozhodneme pít čaj z jejich výtažku každý den v roce, pozitivně ovlivní naše zdraví, čímž bude náš život prodlužován. Kustovnice čínská je tak přírodním elixírem dlouhověkosti.

Pro koho je Goji dobrá?

Jednou z největších výhod Kustovnice čínské je to, že je určena takřka pro jakýkoliv věk. Mohou ji užívat jak děti, tak dospělí či starší. Konzumace je možná, jak jsme již zmiňovali, skoro v jakékoliv podobě, čerstvé či sušené anebo ve formě čaje anebo vývaru. Nutno podotknout, že výtažky Kustovnice čínské Goji můžeme také nalézt v některých doplňcích stravy, a to především pro své blahodárné účinky, které nikdy neuškodí. Dokonce nejsou známé ani žádné negativní vlastnosti, které by se při krátkodobém či dlouhodobém užívání mohly projevit.

Co Goji obsahuje?

Řadu léčivých látek, které jsou pochopitelně prospěšné našemu tělu. Kustovnice čínská dominuje zejména svými léčivými vlastnosti, které mají pozitivní účinky na náš organismus, a to vzhledem k tomu, že obsahuje řadu vitamínů a zároveň i aminokyselin.

Pokud vás zázračná rostlina z prastaré Číny zaujala, rozhodně si o ní přečtěte více zde. Goji je volně dostupná i v některých lékárnách a bylinkářství, ale objednávat můžete i přes internet!