Alergická rýma trápí mnoho z nás. Věděli jste, že se s tímto problémem potýká téměř třetina Čechů? A co je s podivem, jen málokdo ví, jak tento zdravotní problém vyřešit.

Jaké jsou příznaky alergické rýmy?

Období podzimu je pro alergie časem hojnosti. Alergická rýma, která vypadá zpočátku nenápadně, se může během jediného podzimu proměnit v chronický problém. Nejčastějšími projevy rýmy z alergie jsou kýchání, svědění nosu, výtok nosního hlenu a neprůchodnost.

Na alergickou rýmu se nechte vyšetřit u lékaře

Pokud si nejste s diagnózou jisti, nejlépe je navštívit odborníka. Hrozí totiž určité riziko, že se z alergické rýmy dříve či později vyklube astma. Mírnější, ale zato nepříjemné obtíže přecházení alergické rýmy jsou například celková únava a ztráta fyzické kondice.

Alergická rýma a léčba

Takovýto projev alergie je lepší svěřit do rukou odborníků. Ve chvíli, kdy se alergická rýma „rozjede“ naplno, je potřeba začít užívat antihistaminika, které potlačí hlavní projevy rýmy. V těžších případech je však již nutné sáhnout po účinnějších lécích, kterými jsou například nosní steroidy. S radostí se také podávají speciální léky, které však nejsou hrazeny žádnou pojišťovnou u nás... Že vás ta představa malinko děsí? Není divu. Stále však máte možnost sáhnout po alternativním řešení, pakliže je alergická rýma v samotném počátku a nenecháte ji dojít příliš daleko. Pár výborných receptů z přírody totiž aplikuje tradiční čínská medicína.

Alergická rýma z pohledu TČM

Z pohledu tradiční čínské medicíny je alergická rýma jedním z typických projevů zvyšujícího se počtu lidí a hektického života. Na rozdíl od západní medicíny, tradiční čínská medicína hovoří v souvislosti s alergickou rýmou jako o nedostatku imunity v dráze plic a ledvin. Při léčbě rozlišuje, zda se jedná o rýmu sezónní (roční období a pyly), anebo celoroční, kdy jsou hlavními alergeny například prach, roztoči – zvířecí srst.

Jak pomůže TČM v boji s alergickou rýmou?

Tradiční čínská medicína má své přísné zásady v boji s mnoha rozličnými nemocemi. Alergická rýma je sice nepříjemná záležitost, ale v počátečním stádiu se s ní dá velmi dobře bojovat ryze přírodní cestou. Existuje množství bylinkových směsí, které projevy alergické rýmy zmírní a na závěr odstraní. Například na některých internetových stránkách si můžete zdarma a anonymně pomocí formuláře nechat vyhodnotit test, který odhalí, jak jste na tom s alergickou rýmou. Rovněž vám na míru doporučí nejen vhodné bylinkové směsi, ale zároveň dostanete podrobný a konkrétní recept, jak dále s projevy alergie bojovat.

Dejte se s alergickou rýmou do boje hned a nečekejte, až nad vámi zvítězí! Více informací naleznete zde: http://www.cinsky-lekar.cz/.