Myslíte si, že je vaše alergie způsobená jen nesnášenlivostí vaše organismu s pylem anebo roztoči? Věříte spíše alternativnímu léčitelství? Máte dobré zkušenosti s tradiční čínskou medicínou? Myslíte, že ví, odkud se vaše alergie berou? Vlastně máte pravdu!

Příčiny vzniku alergií

Tradiční čínská medicína má jasno v příčině a vzniku alergií. Odpověď údajně můžete najít ve svém nezdravém životním stylu. Faktem ale je, že na vině nemusíte být jen vy, ale i váš rodič. Imunita proti boji s alergiemi se totiž formuje již v těhotenství, stejně jako řada dalších věcí. Pokud vaše matka během těhotenství s vámi žila nezdravým životním stylem, např. pila alkohol, přejídala se anebo byla ve stresu, na základě těchto faktorů mohlo dojít k oslabení ledvinové esence, ale zároveň i oslabení jinové energie. K tomuto problému ale mohlo dojít i během porodu, a to zejména pokud byl vyvolávaný anebo komplikovaný.

Narovinu je ale dobré vyložit karty a nedávat vinu jen rodičům, ale zaměřit se i na sebe. Pokud žijeme nezdravě, nemá cenu čekat, že nám naše tělo oplatí zdravím.

Jak řešit alergie s TČM

Tradiční čínská medicína má povětšinou nevšední názory na věc, ale tentokrát se pohybuje v mezích obvyklosti. Alergie se projevují zejména díky deficitu některého z našich orgánů. Tento deficit byl pravděpodobně způsoben nezdravým životním stylem, přejídáním se, užíváním drog, ale i duševními zraněními a nepřetržitým stresem.

Dalším důvodem také může být ale i nesprávná zdravotní léčba. Povětšinou se jedná o problém s kortikoidy na ekzém, které dokáží poškodit naše plíce. Další trable můžeme zažít díky antibiotikům, které ničí střevní mikrofloru. Správná a hlavně zdravá funkce trávicí soustavy je při léčbě alergii stěžejní!

Jak upravit jídelníček při alergích?

V prvé řadě se musíme zaměřit na obor dieletiky, z kterého budeme vycházet. Zdravý životní styl je takřka synonymem pro zdravé stravování se. V případě akutních problému s alergiemi bude na místě vyhnout se veškerým mléčným výrobkům, jelikož právě ty by mohly způsobit zahlenění organismu, což při alergiích nechceme. Dráždivé vykašlávání hlenů a časté smrkání nedráždí jen ústa a nos, ale i duši.

Dalším prevenci projevů alergií bude konzumace pokrmů s ohledem na roční období a počasí. Ač se to zdá primitivní, skutečně to funguje! V létě je třeba konzumovat potraviny, které nás ochladí, jako např. ovoce a zeleninu, v zimě se naopak těmto pokrmům vyhneme a vsadíme na něco, co nás zahřeje jako např. zázvor. Toto pravidlo ovšem neplatí pro snídani, tu si vždy dopřáváme a pokud možno – ideálně teplou, aby náš organismus dokázala nastartovat!

Co se vhodného nápoje týče, ideální jsou urologické čaje, jelikož správné fungování ledvin při boji s alergiemi je stejně důležité jako zdravý trávicí trakt. Pitný režim udržujeme v nejlepším případě vodou, jelikož ta naše ledviny perfektně pročistí. Zkuste ji pít s citrónem. Pitný režim dodržujte a pijte, kolik potřebujete, ale zbytečně tělo dalšími tekutinami navíc nezatěžujte. Našim ledvinám by mohl přebytek tekutin uškodit.

Díky upravení jídelníčku nad alergiemi určitě zvítězíte!