močové cestyKdyž vás většinou trápí svědění, pochopitelně si podrážděné místo můžete poškrábat. Ale jako je to se svěděním genitálií? Pokud máte podobný problém, tento článek je právě pro vás!

Postoj žen k problému

Jedná se o velice intimní a choulostivou záležitost, ale málokdy řešenou. Dalo by se možná dokonce i říct, že ženy tento problém přehlíží. Možná si jen myslí, že se jedná o alergii na nový prací prostředek anebo zakoupily nekvalitní spodní prádlo. Málokdy se ale při svědění genitálií jedná pouze o alergickou reakci.

Ženské pohlavní orgány jsou velice citlivé, a stejně tak to bývá i pochopitelně s vnější sliznicí vagíny, která je extrémně náchylná k bakteriím. Svědění sice může znamenat jen jakési vnější či vnitřní podráždění či reakci na určitý podmět, ale určitě by se nemělo brát na lehkou váhu…

Co může svědění znamenat

Svědění genitálií a pochopitelně také hojný výtok z pochvy mohou být jedny z prvních symptomů pohlavních nemocí. Po většinou se jedná o naše staré špatné známé kvasinky, které nejsou nic nevšedního a u nás žen se objevují poměrně často.

Kvasinky neboli mykóza je plísňové onemocnění s možností vyskytnutí se snad na jakékoliv části lidského těla, většinou jsou však napadeny naše genitálie, a to jak z venku, tak i zevnitř. Kvasinky se poměrně často objevují zejména u lidí se špatnými anebo velmi malými či žádnými hygienickými návyky, ale to, že vás tohle onemocnění navštíví, ještě nemusí nutně znamenat, že jste špindíra. Mykóza se může projevit i při oslabení organismu, nástupem stresu anebo po léčbě antibiotiky, po kterých je narušena vaginální mikroflóra. Pochopitelně se mykózou můžeme i nakazit. Nemusí to být nutně jen pohlavním stykem, ale infekci naše tělo dokáže získat i z vody, takže si, milé dámy, dávejte pozor na hygienu na koupalištích a v bazénech.  Mohlo by vám to přinést nemilé překvapení…

Projevy nemoci

Kvasinky se, jak jsme již několikrát zmínili, projevují ustavičným svěděním a podrážděním genitálií, ale pochopitelně také zarudnutím poškozených míst a lehkým šupinatěním kůže. V některých případech může dojít i k hojnému bělavému výtoku z vagíny, který nám na příjemnosti onemocnění nepřidá.

Prevence a léčba močových cest

Nutno podotknout, že mykóza a svědění genitálií patří převážně mezi chronické záležitosti, tudíž je důležité je léčit, ale pochopitelně jim i předcházet. A právě pro prevenci podobných problému vyvinula tradiční čínská medicína speciální intimní pomocnice. Jedná se o vložky Zi Mei Shu, které obsahují výtažky z téměř padesáti léčivých čínských bylin, které napomáhají zlepšovat stav vaginální mikroflóry, stahují vlhkost, ale zároveň mají pro naše tělo harmonizující účinky, jelikož přímo z nich můžeme pomocí naší sliznici vstřebávat bylinné výtažky a látky, které budou napomáhat nejen našemu zdravotnímu stavu, ale i nám samým.

Zi Mei Shu jsou novým přelomovým hygienickým prostředkem přímo z lůna léčitelů tradiční čínské medicíny. Byly vytvořeny těmi největšími specialisty z  jednoho z největších homeopatických léčitelství. A to, milé dámy, jen pro naše zdraví a osobní pohodlí, tak je neváhejte vyzkoušet.