vlasyToužíte po bujné kštici, ale ta většinou zůstává na vašem hřebenu? Trápí vás vypadávání vlasů a chcete to změnit? Povíme vám, jak na to!

Vypadávání vlasů u žen není nic neobvyklého, i když je spíše známější vypadávání vlasů u mužů. Ti si z toho ale většinou na rozdíl od nás žen nic nedělají, jelikož na svou hřívu nekladou takový důraz jako my ženy. Většina žen už nechce dál nalézat a zametat své vypadané vlasy po zemi, ale bědování jim nepomůže, pokud nevědí, proč se tak děje.

Příčiny vypadávání vlasů u žen

Vaše vlasy jsou součást vás samých, a proto je naprostá samozřejmost, že cokoliv ovlivní fyziologii vašeho těla, ovlivní i vaše vlasy. Vypadávání vlasů proto ovlivňují především nemoci závažnějšího rázu, jako např. onemocnění štítné žlázy. Nezáleží na její snížené či zvýšené funkci, v každém případě vlasy blednou a slábnou, čímž se stávají velmi křehkými a lámavými. Ve finále tak může dojít k vypadávání vlasů kvůli ztuhnutí tkáně, v které je usazen kořínek. Kořínek je díky zatuhnutí oslabený, a proto není schopen produkovat silné a pevné vlasy. Následně vlasy řídnou a slábnou, a tím může dojít k jejich vypadávání.

Další příčinou vypadávání vlasů u žen nemusí být jen fyzické onemocnění, ale i psychické či stresová zátěž. Při psychickém vypětí je naše tělo kompletně oslabeno, a stejně tak i naše vlasy. Následně pak může docházet k jejich řídnutí, lámání a vypadávání následkem psychické zátěže, šoku anebo post-traumatického stresu. Nutno podotknout, že vypadávání vlasů může být také psychosomatická záležitost.

Dalším důvod vypadávání vlasů můžou být hormony. Je to jedna z nejčastějších příčin, a to zejména u žen, neboť právě ženy prožívají své hormonální výměny jako na kolotoči, a tyto změny prožívají jak fyzicky, tak i psychicky. Většinou se vlasy ničí a vypadávají následkem nízké hladiny estrogenu anebo díky tělesným a hormonálním změnám v těhotenství. Některé ženy mají problém s vypadáváním vlasů dokonce i v období menstruace, menšina z nich dokonce i při ovulaci.

V některých případech může mít na vypadávání vlasů neblahý vliv přebytek testosteronu, díky kterému je špatně prokrvená pokožka hlavy, což má destruktivní účinky pro vlasové cibulky. Ale těžko říct, jestli je při vypadávání vlasů u žen nejhorší spouštěč testosteron anebo neustálé barvení a používání nevhodných chemických přípravků na úpravu vlasů…

Co dělat s vypadáváním vlasů?

V případě náhlého či dokonce až extrémního vypadávání vlasů je dobré navštívit odborníka. Většinou tyto problémy řeší dermatolog, ale všeobecně se doporučuje spíše zkusit nějakého alternativního léčitele či podobného specialistu, který vám při osobní konzultaci jistě rád poradí, jak nenásilnou a hlavně přírodní formou vrátit vašim vlasům sílu, zdraví a lesk. Existuje řada olejů na přírodní bázi, či dokonce vitamínů nebo doplňků stravy, které vaše vlasy nebudou ničit, ale naopak je napravovat.

A proto nezatěžujte vlasy chemikáliemi a zkuste raději alternativní a určitě i příjemnější léčbu!