Trápí vás kožní problémy? Trpíte lupenkou a už nevíte, co dál? Chcete si připadat krásná a aspoň trochu umírnit nemoc? V tom případě čtěte dál…

Co je lupenka?

Lupenka anebo také latinsky psoriáza je chronické kožní onemocnění. Dobrá zpráva je, že není infekční. Špatná zpráva je, že je dědičné. Ale pravděpodobně nejhorší dvě vlastnosti na psoriáze jsou, že je zánětlivá a pochopitelně také extrémně viditelná, jelikož je jí vaše tělo doslova poseto. Jedná se o další civilizační chorobu.

Jak a kdy se projevuje?

Lupenka se začíná projevovat zhruba mezi 15.-25. rokem života, kdy si můžeme povšimnout puchýřů, začervenalých anebo zanícených ložisek na kůži a častého šupinatění. Při lupence se totiž naše kůže obměňuje 7x rychleji než je obvyklé, díky čemuž se na kůži mohou vytvořit malé dutinky, kterou jsou náchylné na bakterie, a naplněním hnisem se v takovém případě takřka nedá vyhnout.

Lupenku můžeme nejčastěji zpozorovat na místech ohybu, čili na kolenech a loktech, neboť právě ty jsou nejčastěji namáhány, ale dále se také může objevit i na zádech, krku a břiše. Pravděpodobně nejhorší případ a léčba lupenky je, pokud se vám usadí na kloubech, jelikož právě klouby nejvíce propadají tlaku.

Jak lupenka vzniká a jak ji můžeme léčit?

Bohužel, na pravý význam a důvod toho, proč se právě lupenka u někoho projeví, se doposud nepřišlo, i když teorií je hodně. V 60% se jedná o predispozice k dědičnosti, ale dalším spouštěčem psoriázy může být i samotný stres a psychické vytížení, kterým je naše tělo vyvedeno z rovnováhy. Někteří odborníci ale zase zastávají názor, že se lupenka rozvinula přenosem nějaké infekce, pravděpodobně na bázi bakterie či viru anebo za její projev můžou časté hormonální změny, a to převážně u žen.

Západní lékařství lupenku léčí vždy stejně, a to údajně hojivými mastmi s přísadou dehtu anebo kortikoidy. Léčby lupenky jsou tak velice zdlouhavé a nepříjemné. V nejčastějším a údajně nejlepším případě je člověk postižený lupenkou vystaven tzv. PUVA terapii, při které je tělo ozařováno UVA paprsky v kombinaci psoralenů a paprsků UVB.

Vzhledem ke složitosti léčby lupenky západní medicínou se většina lidí obrací pro radu spíšena východ. Tradiční čínská medicína se totiž zdravotní problémy či onemocnění snaží řešit komplexně, takže léčba lupenky není jen o odstranění projevů, ale i samotné příčiny. Tradiční čínská medicína totiž dává za příčinu lupenky to, že se v těle vyskytla nerovnováha a střet protichůdných sil, a právě proto nabízí dvojí pomoc při léčbě lupenky.

Jedna se o balíček hojivé masti a bylinné směsi, která bude sloužit k přípravě čaje. Balíček si můžete objednat takřka ihned na http://www.cl-psoriaza.cz/

Alternativní léčba je nadějí všech nemocných 21. století, tak ji podpořte tím, že ji vyzkoušíte. Nezapomeňte, že příroda může pomoci i vám!