Internet je velice praktická věc, zvláště tedy v případech, kdy se snažíme najít účinné přípravky na akné či parazitů v lidském těle. Můžeme jeho prostřednictvím i najít vhodné léky na roupy, což jsou jeho světlé stránky. Jaké jsou ale ty nejtemnější?

Pořád dokola nám omílají, co udělat proto, aby pro nás byl internet bezpečný. Přece jen nás může snadno zavést nejen do problémů, ale i do velice a bohužel i v některých případech životu nebezpečných situací, a to zejména proto, že se na určitých seznamkách objevují psychopati.Je smutné jen pomyslet na to, že na internetu nás mohou ohrozit ještě daleko horší věci. A kéž by to bylo opravdu jen pomyšlení…

Deep web a jeho dceřiné stránky

O Deep webu již byla řeč na naších sesterských webových stránkách. Pro ty, kteří jej ovšem nečetli, tu máme stručné vysvětlení: Deep web je obrovská většina internetu, která je nám skryta a na kterou klasický smrtelník nemá dosah. Většinou se na ,,hlubokém webu“ objevují tajné vládní dokumenty pro snazší komunikaci mezi národy. Pokud jste si ale mysleli, že se nejedná o nic zapeklitějšího a tento fakt vás dostatečně uspokojil, pak jste na omylu.

Je tu ještě jedna část tohoto skrytého internetu, které byla přivlastněna přezdívka Dark web. Dark je anglicky temný, z čehož jasně vyplývá, že se nebude jednat o procházku růžovou zahradou. Ba právě naopak. Zkuste si představit to nejhorší svinstvo, které existuje, a my vás můžeme ujistit, že se na Dark webu nachází.

Nechutné a ilegální obchodování

Ne se vším je povoleno obchodovat. Alespoň tedy v klasickém světě, ale předem je nutné brát na vědomí, že na Dark webu žádná pravidla o zákazu obchodování anebo dokonce o ratingu neexistují.  Obsahuje totiž plno webů s vysoce ilegálním zbožím. Naprosto typickým příkladem jsou zbraně, které zde seženete příliš často až v přemrštěné ceně. Nutno podotknout, že se ale většinou jedná o svaté grály ve zbrojní oblasti. Většinu z nich má k dispozici pouze armáda a průměrný člověk, co vlastní zbrojní průkaz, si o nich může nechat zdát.

Další typickým příkladem jsou obchody s drogami. Že historicky první věc prodaná na internetu byla marihuana, si udrželo tradici. Sehnat zde můžete zkrátka opravdu jakoukoliv omamnou a psychotropní látku.

A v neposlední řadě také nesmíme zapomenout zmínit daleko horší věci, kterými je obchod s orgány a lidským masem. Dětská pornografie zde také nezaostává, stejně jako brutální videa nejhoršího kalibru. Zneužívání dětí, týrání zvířat – toho je deep web plný. Podobné stránky dokonce hlídá FBI v případě, že by je někdo navštěvoval. Kéž by ovšem hlídala i ty, kde se nabízí zločiny za peníze. Na deep webu je totiž možné najít nájemného vraha a zaplatit mu za vraždu určité osoby. Cena se odráží na tom, jak vysoce postavená osoba je. Lze také někomu zaplatit i za zbití či znásilnění, bohužel si na těchto stránkách můžete zaplatit skutečně za cokoliv, nač jen si vzpomenete.

Můžeme jen jásat nad tím, že stránky s podobným obsahem jsou nám skryty. Doufejme, že to tak bude i nadále.