Přemýšlíte o pořádné masáži, ale nevíte, kterou navštívit? Uvažujete o té tibetské, ale nejste si jisti tím, zdali byste vybrali správně? Poradíme vám, v čem by vám mohla pomoci a zároveň, jestli je vhodná právě pro vás!

Tibetská masáž je léčebnou i preventivní praktikou s dlouholetou tradicí. Je doporučována samotnou tradiční čínskou medicínou, která je ve světě proslulá nejen svou přírodní léčbou, ale pochopitelně také i svou účinností. Tibetská masáž je tou správnou volbou zejména v případě, kdy se nechcete omezovat na léčbu jednotlivých částí těla a orgánů, ale toužíte po rehabilitaci a regeneraci celého organismu. Metody tibetské masáže se proto ani nezužují jen na léčbu pouze naší fyzické části. Velmi často léčí i naši psychiku.

Komu by tibetská masáž prospěla?

Spektrum je široké a takřka neomezené. Je výbornou terapií zejména pro seniory a starší lidi, kteří již ve svém věku mají větší problémy s pohyblivostí těla a trpí bolestmi svalů a kloubů. Zároveň se také ale doporučuje pro děti, jelikož v jejich věku je pro ně stěžejní držení těla, na kterém tibetská masáž pracuje, a zároveň také funguje jako perfektní prevence proti skolióze a osteoporóze.

Tibetská masáž slouží jako výborná léčba, ale i jako samotná prevence proti psychickým potížím. Pokud jste dlouhodobě ve stresu, pociťujete napětí anebo trpíte depresí, tibetská masáž pro vás bude skvělou terapií i kompenzací, jelikož posiluje psychiku a snaží se o nastolení tělesné i duševní rovnováhy. Svými metodami pracuje s energetickými dráhami, které dopomohou ve vašem těle nastolit tu správnou harmonii a pohodu. Zároveň je hojně využívána jako léčba při poruchách nervové soustavy.

Tibetská olejová masáž

Ten druh masáže je velmi příznivý pro již zmiňované seniory. Nejen, že se jedná o velmi příjemnou proceduru, ale zároveň je při ní ošetřen kardiovaskulární systém a nervová, hormonální a trávicí soustava, což řada starších lidí určitě uvítá.

Masáž má také harmonizovat těla a dodat energii, což se minimálně ve stáří hodí. Stejně jako práce s omlazením těla a posílením imunitního systému. Vaše tělo navíc není masírováno za sucha, ale naopak speciálním olejem, který obsahuje vitamíny a živiny zdraví prospěšné. Nanáší se jako obvykle krouživými pohyby rovnou na tělo. Díky tomu pohybu a hydrataci olejem, je tak zpevňována pokožka, která je zároveň i vyživována.

Tibetská baňková masáž

Baňkování je pravděpodobně jediná metoda, která není tabu při nemoci, jelikož se baňky zahřívají za pomoci ohně, aby se vytvořil podtlak. Baňky se tak mohou přiložit na oblast hrudníku, kde se nachází plíce, což vede ke zlepšení dýchání.

Tato masáž se provádí za pomoci podtlaku, která je způsoben právě ohněm, díky němu dojde k nahřátí baňky, a ta se poté jakoby přisaje ke kůži. Tato kúra je velice příznivá při léčbě bolestí páteře, ale i při zlepšení funkčnosti orgánů. Pozitivní vliv má i na celý náš pohybový systém.

Následně již víte, že tibetská masáž je skutečně pro každého, a proto se nebojte vyzkoušet ji! Budete velice mile překvapení.