Máte problémy s akné a už nevíte, jak si pomoct? Vyzkoušeli jste všechno možné i dermatologii, ale nic vám doposud nepomohlo? Nabízíme vám ojedinělý pohled tradiční čínské medicíny na tento problém.

Co je akné a co jej může způsobit?

Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz, které postihuje kožní soustavu. Zejména se projevuje v podobě nehezkých pupínku s bílou hlavičkou. Tyto pupínky jsou také často nazývány jako uhry anebo komedomy. Tradiční čínská medicína má ale pro akné jiný název, který je poetický, ale přesto výstižný, a to ,,Nemoc bílých trnů“. Název je pochopitelně odvozen od vzhledu kůže, která trpí akné.

Příčin vzniku uhrů může být skutečně mnoho. Prsty v nemoci může mít nezdravé stravování, špatná životospráva plná kouření, alkoholu a jiných drog, ale pochopitelně také hormonální problémy, deprese či nerovnováha. Tradiční čínská medicína dává za vznik akné vinu horku a vlhku v našem těle a na základě nich akné rozdělila do jednotlivých druhů.

  1. Druh akné

Akné se projeví extrémně rychle, a to především tím, že poseje obličej nelibými pupínky s bílou hlavičkou. Pupínky většinou bývají extrémně zarudnuté a bolavé, můžete si jich všimnout zejména na čele, bradě, nose anebo kolem nosu. Ten druh akné je typický zejména v pubertě, kdy naše tělo prochází hormonálními změnami. V tomto čase je naše tělo vykořisťováno horkem v plicích, které se nazývá FEI RE. Toho horko bohužel problém táhne ruku v ruce s vnějším větrem, díky čemuž teplota v našich plicích stoupá.

  1. Druh akné

Druhý typ akné má takřka totožné příznaky a projevy jako měl první. Bohužel má ale daleko těžší průběh a pupínky jsou rozsety téměř všude. Akné jsou postižená i ústa, oblast kolem nich včetně spánků a tváří. Nemoc bohužel prostoupila i do jiných částí těla než je obličej. Uhry může být poseta horní část zad i hrudník. Mohou se vyskytnout i černé tečky. Naše kůže je mastnější než obvykle, jako kdyby byla potřena olejem. Tento druh způsobuje horkost v žaludku a tlustém střevě společně s některými toxiny. S tímto akné se můžeme setkat u mladých lidí.

  1. Druh akné

Pupínky se projevují spíše v podobě papulek a zatvrdlých uzlíků, kterých si můžeme všimnout zejména v oblasti brady, kolem úst, ale i na tvářích a v oblasti nosních dírek. Typické jsou také u obočí. S tímto druhem se můžeme setkat především u lidí středního věku, přesto ale akné tohoto typu postihuje zejména ženy, a to na základě emoční a hormonální nerovnováhy, kterou může způsobovat nepravidelná menstruace, vysazení antikoncepce či stoupání k přechodu. Podle čínské medicíny je příčina v horkosti krve, která vede k nerovnováze.

  1. Druh akné

Jedná se pravděpodobně o nejhorší druh, jelikož akné trvá dlouhodobě a vypadá takřka nejhůře. Střídají se projevy všech předešlých druhů, akné je ale navíc hluboké a extrémně zanícené, a o to tedy bolestivější. Kůže je extrémně olejovitá a posetá ztvrdlými uzly a jizvami. Pupínky jsou často zduřelé. Podle tradiční čínské medicíny se jedná o problém se stagnací hlenu a blokádou krve. Každopádně se jedná o velmi nepříjemný a bolestivý problém.

Pokud chcete své akné ovlivnit, neváhejte se podívat na produkty proti akné.