Jste muž a máte problémy se svou ženou, přítelkyní či družkou? Nevíte si rady s jejím chováním? Anebo jste žena a myslíte si, že je vše v pořádku, ale přesto vztah skřípe? Možná se v tomto článku najdete…

Článek o tom, čím muži rozčilují ženy, si můžete přečíst zde. Buďme ale objektivní, i ženy svým chováním v některých ohledech můžou trápit muže. A to nemálo. Plémě ženské je zrádné. Okouzlující a nebezpečné a muži těmto svodům velice rádi podléhají. Někteří se ženám snaží porozumět, ale i tak nás nedokážou pochopit. Muž přijde na to, po čem jeho drahá touží a ona si to v tu chvíli rozmyslí. A proto přinášíme několik typů ženského chování, které muže dohání k šílenství…

Když muže stíhají

Každý muž touží ženu dobývat, a ti, co si to nemyslí, se bohužel mýlí. Vzhledem k lehkovážnosti žen možná vychází dobývání z módy, ale chyba není na straně mužů. Některé ženy se snaží buďto jít „hned na věc“, či přejímají inciativu na svá bedra anebo dokonce muže nedobývají, ba co víc se jím vyloženě vnucují. Nadbíhat muži není způsob, jak s ním trávit více času. Nadbíháním vysněného idola leda tak vystrašíte, díky čemuž opadne jeho zájem o vás.

Stíhání se ale může projevit i v dlouhodobém vztahu, kdy žena musí být neustále informována o tom, co její partner dělá, s kým se stýká a kolik piv právě vypil. Takové stíhačky se svého partnera snaží uhnat, vyžadují jeho neustálou pozornost a čas, společné aktivity jsou pro ně naprostou samozřejmostí a v horších případech může dojít i k vydání jistých omezení a zákazů, kterými se žena pokouší chování svého přítele zkorigovat. Mezi zákazy nemusí patřit jen, že naprosto odmítá, abyste chodili do hospody, ale i zákaz vídat se s někým jiným. To vše je pochopitelně doplňováno neustálými telefonáty a otázkami, kde jste byl.

Když jsou povrchní a líné

,,Miláčku, nejsem tlustá?“ – tato otázka je noční můrou všech mužů a čekání na to, až se partnerka nalíčí se tak může stát hotovým peklem. Existuje řada povrchních mužů, ale v některých ohledech na ženy opravdu nemají. Problém nastává, když partnerka začne řešit jen svůj vzhled a na ostatní povinnosti jakoby zapomene…

Některé typy žen jsou schopné strávit před zrcadlem anebo v koupelně i celé hodiny za záminkou zdokonalení svého vzhledu. S povrchností jde většinou i ruku v ruce lenost, a proto není divu, že takové ženy jsou estetické samy k sobě, ale co domov? Domácí práce jako např. vaření a uklízení díky emancipaci již nejsou záležitostí jedině žen, ale narovinu – jaký muž chce ženu, která si nedokáže uklidit po sobě, natož trošku poupravit obývací pokoj anebo uklidit nádobí a zajímá se jen o prodlužování řas, lupy ve svých vlasech a permanentní make-up? Dá se s ženou, která se zajímá jen o sebe, budovat společný život a domácnost? Dá se byt s takovou ženou ještě zvát domovem?

Když jdou na muže emocemi

Ženy jsou odjakživa citlivější, a možná proto jsou nazývány jako něžné pohlaví. Emoce jsou naprosto přirozená věc, ale problém nastává ve chvíli, kdy žena svůj emoční kolotoč začíná obracet ve svůj prospěch. Brečí a snažně vás prosí, abyste dnes večer zůstal doma? Dělá hysterické scény, když jí v něčem nevyhovíte? Pláče a pořád se vyptává, jestli ji máte rád, když něco chce?

Pokud ano, pravděpodobně jste se setkali s emoční vyděračkou a manipulátorkou, která využívá svých slz proto, aby vás ovládala. Díky ní se můžete cítit provinile, jelikož je přece jen údajně zranitelnější a vy jí pochopitelně nechcete ublížit, a proto ať je radši po jejím, aby byl chvíli pokoj. Podobně psychicky labilní žena nejen, že bude rozčilovat, ale ubližovat vám a zároveň i sama sobě.

Tak co, ještě pořád si myslíte, že je žena jemné a křehké stvoření? Některé typy žen dokáží opravdu potrápit. Setkali jste se s nějakou takovou?