Trápí vás chování maskulinního pohlavní? Nevíte, co od mužů očekávat? Mají ostatní ženy také problémy s muži? O tom je náš článek.

Muži a ženy jsou neutuchající protiklady, ale pochopitelně i v oblasti milostných a mezilidských vztahů platí pravidlo, že protiklady se přitahují. Existují však i určitě druhy vlastností nejen na mužích, které tedy rozhodně přitažlivé nejsou. Spíše nás odpuzují či minimálně odrazují od společného plnohodnotného a krásného vážného vztahu. Speciálně pro vás, milé dámy, jsme vybraly hned tři typy chování mužů z mnoha, který mi nás naše drahé polovičky dokáží rozčílit…

Když se chovají jako hrubiáni a burani

Pravděpodobně žádná žena nechce muže, který by ji mohl napadat, ať už fyzicky anebo psychicky, a protentokrát také kapitolu o domácím násilí uzavřeme. Hrubiánství nemusí být jen týrání, ale např. bezohlednost. Pokud manželka vytřela podlahu, je třeba si vážit její práce a vyzout si doma špinavé venkovní boty, abyste právě umytou zem znovu nezaneřádili. Stejně tak byste jí mohli pomoct, když vidíte, že nese těžký nákup anebo jí alespoň podržet dveře. Kvůli řadě bezohledných a hrubých mužům tak gentlemanství zaniká, což je strašná škoda…

To ovšem ale, že muž bude brát ohledy na to, že manželka uklidila, neznamená ale vše. Co kdybyste jí s úklidem také někdy pomohli anebo nepořádek alespoň nevytvářeli? Muži odjakživa snesou víc nepořádku než ženy a někteří dokonce mají i omezené hygienické návyky. Nekoupou se pravidelně, nevyměňují si často spodní prádlo, nepoužívají deodorant – pánové! Ženy sice mají rádi mužnost, ale na neandrtálství mívají alergii!

Když neprojevují emoce

Ženy jsou emočně labilnější než muži, věci citově více prožívají, dávají najevo lásku, a proto by také občas chtěli, abyste jim oplatili stejnou mincí. Ženy mají neustálou potřebu něco řešit. Většina mužů bohužel odmítá mluvit o svých pocitech a někteří dokonce mají dojem, že když se své ženě svěřují o tom, jak to cítí, je to projevem slabosti anebo přeslazenosti, z které by mohla vzniknout snad i cukrovka. Ne, to tedy není!

Ženy touží po tom, že jim opět řeknete, jak moc je milujete. Rády si vyslechnou vaše povídání o tom, jak vás zase šéf potrápil v práci. Nechtějí, abyste s nimi plakali do kapesníčku při sledování Angeliky. Chtějí znát vaše pocity, aby vás třeba lépe pochopily.

Když si o sobě moc myslí

Sebevědomí na muži je někdy více sexy než například vzhled. Zdravé sebevědomí je zkrátka sex-appel sám o sobě, ale problém nastává ve chvíli, kdy sebevědomí přeroste v egoismus a egocentrismus. Je umění, když člověk zná svou cenu, ale problém nastává ve chvíli, kdy je cena až příliš nadsazená.

Existuje určité množství namyšlených mužů, i když byste tuto vlastnost připočítávali spíše ženám. Takoví muži se velice rádi a často chvástají, neustále se chlubí a povídají o svých životních úspěších, díky čemuž ženu stihnou odradit už jen tím, že je nepřipuštěna ke slovu. A třebaže i ženy touží po mužích, kteří v životě něco dokázali, nepotřebují o tom poslouchat neustále dokola.

Mužské chvástání jim může připadat jako sexismus. Zároveň také mohou nabýt pocitu, že jim muž dává pocítit velkou převahu v činech, což některé submisivní dámy sice může vzrušovat, ale hojná většina si nechce připadat jako méněcenné pohlaví, které nic nezmůže. Žena už není slabounká květinka, kterou zajímá jen vzhled jako např. prodlužování řas. Ženy touží po tom být rovnocenné.

Některé mužské chování asi nikdy nepochopíme anebo jej jako ženy jednoduše nepřijmeme, protože nám nepřipadá správné. Setkali jste se i vy s některým mužem, který měl tyto vlastnosti?

Článek o tom, jak ženy rozčilují muže, si můžete přečíst na našich stránkách zde.